A je tady další nadílka možností, jak si užít Území dravce. Náměstí v Telči láká úžasným programem. Prázdniny ještě zdaleka neskončily, přesto o tom mnozí již rádi hovoří. Nenechte si kazit prázdninovou náladu ani mraky, které nám teď ukazují slunce jen sporadicky, ani plánovači, kteří si neumí užít přítomný okamžik.

IMG_0808Tento týden jsme se v malebné Telči přidali ke kejklíři Saltimbangovi, který si postavil na náměstí maringotku i s celým komediantským ležením. Děti a rodiče si tady přes den hrají ve výtvarných a pohybových dílnách a večer si pak rodiče s dětmi i bez dětí užívají muziku. Součástí kejklířského ležení je i kavárnička, kde si ke kávě můžete dát zdarma Dravou dámu Krahulík. Zapůjčí vám tu ke stolku originální šachovnice a hrací kameny, pravidla jsou na vás. Dravá dáma se hraje víceméně stejně, jako stará známá žravá dáma (ale kupodivu je název Žravá dáma registrovanou ochrannou známkou, kterou nevlastníme :)).

Vyzkoušejte si to ještě dnes a zítra! Dnes je na programu od osmi hodin slavná kapela Umí hovno.

A zítra, tedy v pátek 15.8.2014, se začíná s drobnými prográmky pro děti už od 16,oo hodin. To už bude na náměstí pořádný humbuk, protože začínají slavné Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna. A bude se vařit a jíst a kejklovat, zkrátka přijďte si přivonět ke středověku.

Vrcholem pak po setmění jistě bude sjezd slavného italského Saltimbanga (provazochodce) po laně z věže přes celé náměstí až k maringotce na jednokolce. Nechte doma všechny bez smyslu pro humor a přijďte se pobavit a užít prázdniny.

A kdyby jste to nestihli k maringotce, tedy ve čtvrtek či pátek, Historické slavnosti pokračují celý víkend a trasy našich výletů krásně voní houbami.